Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


chalupa Dolní Borek

chalupa se stodolou

v obci Dolní Borek č.p. 1 u Miličína

dispozice 4+kk+půdní prostor

pozemek u chalupy celkem 1155 m2  

----------------------------------------------------------

možnost dokoupit rybník o výměře 2841 m

a

sousedící stavební pozemek 1648 m2 + zahrada 665 m2

 

 

Popis nemovitosti

Hledáte místo k bydlení nebo k rekreaci? hledáte původní chalupu s nádechem minulých časů? pak vám nabízím chalupu se stodolou, v klidné a tiché obci Dolní Borek č.p.1 u Miličína, kde si užijete nerušivé bydlení a soukromí.

Chalupa a stodola jsou v původním stavu před kompletní rekonstrukcí, což pro vás ale znamená, že si máte možnost vytvořit svůj vysněný domov zcela podle svých představ. Zastavěná plocha a nádvoří celkem 1155 m2.

Chalupa je napojena na elektřinu, vlastní studna, přípojka obecního vodovodu na hranici pozemku u stodoly. 

Dispozice bydlení 4+kk o podlahové výměře 89 m2, půdní prostor o 100 m2. Vytápění lokální, stropy klenbové, podlahy betonové, nosné obvodové zdivo a základ domu pevný a stabilní.

Díky prostorné stodole máte dostatek místa pro uskladnění vašich věcí nebo pro vytvoření hobby místnosti, dílny nebo jiného prostoru, který vám bude jistě dobře sloužit. Stodola o celkové podlahové výměře 162 m2, z 2/3 vestavbou bývalého chléva (101 m2) s klenbovými stropy a technickým zázemím. Ke stodole navazuje kamenný přístřešek, který je pravděpodobně před odstraněním.

Možnost dokoupit vlastní rybník a sousedící stavební pozemek:

Ve chvíli, kdy budete mít chalupu se stodolou po zdařilé rekonstrukci, nastává čas, kdy si můžete jít užívat chvíle pohody a relaxace k vlastnímu rybníku o celkové výměře 2841 m2. Rybník je ihned v dosahu od chalupy, lemován vzrostlými stromy. Několik kroků musíte po pozemku jiného majitele z místní obce, ten je připraven se s vámi na tomto přístupu domluvit.

Až vás klid a relaxace u rybníku omrzí, můžete se pustit do dalšího díla na sousedícím stavebním pozemku o rozloze 1648 m2 + 665 m2 zahrady (samostatná plocha), který vám umožní vytvořit si ještě větší zahradu nebo si postavit další obytnou stavbu. Na pozemku se nachází torzo bývalé kamenné budovy s původním sklepem.  Výkres územního plánu a textovou část možnosti využití pozemku, najdete níže pod galerií foto.

Tato chalupa je ideální pro ty, kteří hledají klidné a příjemné bydlení v malebném prostředí. Pro ty, kteří milují staré chalupy s nádechem historie a kteří se nebojí investovat a vracet domům jejich původní atmosféru.

Podívejte se na video, kde najdete zákres budov, pozemků a vodní plochy. 

Pokud vás nabídka zaujala, neváhejte a ihned mě kontaktujte. 

Můžete koupit pouze chalupu se stodolou za cenu 1.850.000 Kč, rybník za 250.000 Kč a stavební pozemek za cenu 2 mil. Kč.

 

Videoprohlídka

územní plán výkres

textová část - přípustné využití

Plochy smíšené obytné venkovské BSV hlavní využití - bydlení v objektech v kombinaci se zemědělskou nebo výrobní činností, chovem dobytka a dalšími přípustnými funkcemi jako jsou služby, podnikání, obchodní činnost v míře vztahující se k přípustnému podnikání.

přípustné využití  - zemědělské využívání objektů a pozemku s tím, že nesmí mít nepříznivé účinky nad přípustnou mez na okolní zástavbu určenou pro bydlení nebo rekreaci, - podnikatelská činnost, včetně provozování drobných řemesel a služeb pro obyvatele, která nemá nepříznivé a rušivé účinky na okolí nad přípustnou mez,  

- maloobchodní zařízení a stravování bez vlivu na zhoršování obytného prostředí zóny nad přípustnou mez,  - domácí malovýroba, která nemá negativní vliv na sousední stavby pro bydlení nebo rekreaci, 

- malá ubytovací zařízení – penziony, s max. 5 pokoji pro hosty a trvalým bydlením majitele nebo provozovatele,  - individuální rekreace ve stávajících domech určených pro trvalé bydlení, 

- parkování v rámci vlastních pozemků, případně na vyhrazených plochách komunikací, 

- přilehlé zahrady s převažující funkcí užitkovou, 

- na pozemcích tohoto území je možné umisťovat vedlejší stavby, jejichž funkce přímo souvisí s bydlením, nebo s přípustnou podnikatelskou činností. 

podmíněně přípustné využití - v území navazujícím na areály kulturních památek bude v následujícím řízení prokázáno, že zástavbou nedojde k negativnímu ovlivnění kulturních památek. 

požadavky na prostorové uspořádání včetně základních podmínek ochrany  krajinného rázu - min. procento zeleně 40 %,  - výška zástavby max. 9 m, - přípustné využití území, činnosti a stavby musí vyhovovat nárokům na rodinné bydlení,   - kvalita obytného prostředí nesmí být narušována nad obvyklou mez,  - území budou zastavována směrem od současně zastavěného území sídla,  - minimální velikost nově vytvářeného pozemku je 1000 m2 (limit se nevztahuje na již oddělené stavební parcely nebo zbytkové části parcel),  - minimální velikost nově vytvářeného pozemku v ploše ZBo2 je 1 500 m2, limit se nevztahuje na zbytkovou část plochy, - minimální velikost nově vytvářeného pozemku v ploše ZZa2 je 1 800 m2, - maximální zastavitelnost pozemku je 30 %,  - architektonické řešení staveb bude vycházet z podmínek daného území, stavby budou

Jindřich Kuthan

Vítám Vás na mých stránkách.

Jmenuji se Jindřich Kuthan a jsem realitní makléř.

„Poskytuji službu realitního zprostředkování, řeším lidem problém s časem a financemi a dávám svým klientům jistotu, že vše bude provedeno tak, jak má.“

V realitním oboru pracuji od roku 2008 a mohu říci, že se má práce stala i mým koníčkem, takže i ve volném čase studuji realitní trh, vývoj, novinky, nové strategie a v neposlední řadě i to, jak se pro vás stát tím nejlepším makléřem.

Prodat vaši nemovitost za co nejvyšší cenu k vaší plné spokojenosti je samozřejmostí, kterou očekává každý klient. Mojí přidanou hodnotou ale je, že se při prodeji své nemovitosti budete cítit bezpečně a budete dobře spát, veškeré starosti a zodpovědnost totiž necháte na mou hlavu.
A to je přece fajn, ne? 

Mým cílem je spokojený klient, který po skončení obchodu je natolik spokojen se svým výběrem makléře, že rád doporučí mé služby svým známým a přátelům.

Vždy dávám přednost otevřenému dialogu, kdy vyslechnu klientovy potřeby a přání a zároveň navrhuji individuální řešení. Zakládám si na osobním a férovém jednání, kdy podání ruky je pro mne stejně závazné jako bych podepsal smlouvu. Jsem opravdu velmi rád, že mohu jako důkaz mých kvalitních služeb, ukázat reference spokojených klientů.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Prodej nemovitosti pro vás nemusí být stres ani nejistota, bezstarostně vás celým prodejem provedu. Zároveň ale máte celý proces prodeje pod kontrolou, své klienty totiž vždy nejdříve seznámím s celým postupem a strategií a během celého prodeje je pak průběžně informuji, jak se vše vyvíjí.

Za mnoho let mé praxe jsem načerpal mnoho nejen obchodních zkušeností, prošlo mi rukama několik desítek nemovitostí, takže jsem schopen Vám poradit i při komplikovaných prodejích. Péči o prodej nemovitosti věnuji maximum, aby vše směřovalo k úspěšnému zakončení obchodu. Tím ale naše spolupráce končit nemusí, jsem vždy každému klientovi k dispozici i po skončení obchodu.

Chcete se na něco zeptat? Zavolejte mi nebo napište zprávu.


Jindřich Kuthan

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF