Jak vybrat nejlepšího makléře
21. 04. 2022

Jak vybrat nejlepšího makléře

Pro prodej své nemovitosti určitě chcete vybrat toho nejlepšího makléře. Tak tady vám nabízím tipy, na co se při výběru zaměřit.

I v této profesi totiž platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Nelze se spolehnout, že vám každý realitní makléř poskytne stejně kvalitní službu. Vybírejte tedy důkladně.

TIP č.1 – reference jsou základ

Jistě chcete makléře, který svou profesi umí, na realitním trhu se orientuje a poskytuje kvalitní služby na vysoké úrovni. Stejný požadavek budete mít na svého doktora před operací, na automechanika, kterému svěříte svůj vůz, ale i na malíře, který vám přijde vymalovat obývák. Hledejte tedy reference od jeho klientů a také se podívejte do historie jeho realizovaných zakázek.
Reference se dají dohledat například na googlu, seznamu, nebo facebooku.

TIP č.2 – zjistěte si, jak makléř pracuje a jaké jsou jeho silné stránky

Je opravdu mnoho makléřů, kteří mají tuto práci jen jako bokovku, v tom případě rychle pryč. Tady je totiž předpoklad, že je tím omezená kvalita a rozsah jeho služeb. Najděte si takového, který svou profesi skutečně vykonává, má své webové stránky, kde je dostatek informací jak o něm, tak i o jeho práci s odkazem na realizované zakázky. Dnes je již docela obvyklé, že makléři mají i svou firemní facebookou stránku, kde ukazují zákulisí své práce, inzerují nemovitosti nebo dávají příspěvky s cennými radami z oblasti realitního trhu.

Velmi důležité také je, aby se makléř neustále vzdělával a rozšiřoval si obzory, měl přehled a uměl si poradit a pomoct i při složitých realitních transakcích.

TIP č.4 – dobrý makléř vám rád nezištně poradí

Chcete znát tržní cenu své nemovitosti? Potřebujete jen s něčím poradit, na něco se zeptat? Dobrý makléř se pozná i podle toho, že Vám rád poradí a nic za to nechce.

Pokud se poté rozhodnete svěřit mu zastupování při prodeji vaší nemovitosti, tak to už je čistě na vás a při tomto rozhodování by na vás neměl nikdo tlačit.

Pro každého může být nejlepší makléř někdo jiný, zvažte, co je pro vás při výběru nejdůležitější a podle toho se rozhodněte, nenechte na sebe tlačit a zjistěte si dostatek informací a času pro své rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že nemovitý majetek je z materiálního hlediska většinou to nejcennější, co ve svém životě máme, měli bychom k tomu tak přistupovat a minimalizovat rizika při jeho prodeji.

Máte jakýkoli dotaz, potřebujete poradit?
>>> Napište mi a zeptejte se <<< 

Zajímají vás, jak Vám můžu pomoci já a jaké jsou moje služby?  
>>> Moje relitní služby pro vás <<<

Jindřich Kuthan
Autor: Jindřich Kuthan

Vítám Vás na mých stránkách.

Jmenuji se Jindřich Kuthan a jsem realitní makléř.

„Poskytuji službu realitního zprostředkování, řeším lidem problém s časem a financemi a dávám svým klientům jistotu, že vše bude provedeno tak, jak má.“

V realitním oboru pracuji od roku 2008 a mohu říci, že se má práce stala i mým koníčkem, takže i ve volném čase studuji realitní trh, vývoj, novinky, nové strategie a v neposlední řadě i to, jak se pro vás stát tím nejlepším makléřem.

Prodat vaši nemovitost za co nejvyšší cenu k vaší plné spokojenosti je samozřejmostí, kterou očekává každý klient. Mojí přidanou hodnotou ale je, že se při prodeji své nemovitosti budete cítit bezpečně a budete dobře spát, veškeré starosti a zodpovědnost totiž necháte na mou hlavu.
A to je přece fajn, ne? 

Mým cílem je spokojený klient, který po skončení obchodu je natolik spokojen se svým výběrem makléře, že rád doporučí mé služby svým známým a přátelům.

Vždy dávám přednost otevřenému dialogu, kdy vyslechnu klientovy potřeby a přání a zároveň navrhuji individuální řešení. Zakládám si na osobním a férovém jednání, kdy podání ruky je pro mne stejně závazné jako bych podepsal smlouvu. Jsem opravdu velmi rád, že mohu jako důkaz mých kvalitních služeb, ukázat reference spokojených klientů.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Prodej nemovitosti pro vás nemusí být stres ani nejistota, bezstarostně vás celým prodejem provedu. Zároveň ale máte celý proces prodeje pod kontrolou, své klienty totiž vždy nejdříve seznámím s celým postupem a strategií a během celého prodeje je pak průběžně informuji, jak se vše vyvíjí.

Za mnoho let mé praxe jsem načerpal mnoho nejen obchodních zkušeností, prošlo mi rukama několik desítek nemovitostí, takže jsem schopen Vám poradit i při komplikovaných prodejích. Péči o prodej nemovitosti věnuji maximum, aby vše směřovalo k úspěšnému zakončení obchodu. Tím ale naše spolupráce končit nemusí, jsem vždy každému klientovi k dispozici i po skončení obchodu.

Chcete se na něco zeptat? Zavolejte mi nebo napište zprávu.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení