Kolik peněz můžete skutečně chtít za svou nemovitost?
01. 11. 2023

Kolik peněz můžete skutečně chtít za svou nemovitost?

Prodej nemovitosti je často velmi emocionálním okamžikem v životě. Majitelé obvykle spojují s nemovitostí mnoho vzpomínek, úsilí a času, energie a oeněz, které do ní investovali. Není tedy divu, že při určování ceny mají často méně reálná očekávání.

Častým jevem je, že majitelé očekávají za svou nemovitost vyšší částku, než jakou ve skutečnosti na trhu má. Představte si to jako rozdíl mezi tím, co si přejete, a tím, co trh skutečně nabízí.

Klíčovým problémem v této situaci je nejen nedostatečná znalost trhu, ale také zmíněná osobní vazba a dost často i aktuální potřeba konkrétní částky na další investici, nákup nebo vyřešení nějaké složité životní situace.

I když chceme za svou nemovitost získat co nejvíce, měli bychom mít na paměti, že naše očekávání nemusí nutně odpovídat tržní realitě. Návštěva odborníka na určení aktuální tržní ceny může být pro získání objektivního pohledu na situaci velmi přínosná.

A co se může stát, když tržní cena není refektovaná?

Pokud majitel/ka nemovitosti nebere v úvahu tržní hodnotu a nechá se unést vlastními emocemi, potřebami a osobní vazbou, může to mít za následek prodej pod cenou anebo dokonce úplně zmařený či zastavený prodej.

Příliš vysoká cena může odradit zájemce. Naopak mízká cena může naznačovat, že je s nemovitostí něco špatně...

Věřte mi, že správné určení tržní ceny vaší nemovitosti je pro úspěšný prodej opravdu zásadní a rozhoduje, jakým směrem se prodej bude ubírat. Ať už to zní jako klišé nebo ne, je to fakt, který nelze ignorovat.


Pokud potřebujete radu ohledně ceny vaší nemovitosti, zavolejte mi nebo mi napište email.

+420 603 150 646

reality@jindrichkuthan.cz

O mé práci můžete přečíst tady: Moje služby pro Vás.

Jindřich Kuthan
Autor: Jindřich Kuthan

Vítám Vás na mých stránkách.

Jmenuji se Jindřich Kuthan a jsem realitní makléř.

„Poskytuji službu realitního zprostředkování, řeším lidem problém s časem a financemi a dávám svým klientům jistotu, že vše bude provedeno tak, jak má.“

V realitním oboru pracuji od roku 2008 a mohu říci, že se má práce stala i mým koníčkem, takže i ve volném čase studuji realitní trh, vývoj, novinky, nové strategie a v neposlední řadě i to, jak se pro vás stát tím nejlepším makléřem.

Prodat vaši nemovitost za co nejvyšší cenu k vaší plné spokojenosti je samozřejmostí, kterou očekává každý klient. Mojí přidanou hodnotou ale je, že se při prodeji své nemovitosti budete cítit bezpečně a budete dobře spát, veškeré starosti a zodpovědnost totiž necháte na mou hlavu.
A to je přece fajn, ne? 

Mým cílem je spokojený klient, který po skončení obchodu je natolik spokojen se svým výběrem makléře, že rád doporučí mé služby svým známým a přátelům.

Vždy dávám přednost otevřenému dialogu, kdy vyslechnu klientovy potřeby a přání a zároveň navrhuji individuální řešení. Zakládám si na osobním a férovém jednání, kdy podání ruky je pro mne stejně závazné jako bych podepsal smlouvu. Jsem opravdu velmi rád, že mohu jako důkaz mých kvalitních služeb, ukázat reference spokojených klientů.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Prodej nemovitosti pro vás nemusí být stres ani nejistota, bezstarostně vás celým prodejem provedu. Zároveň ale máte celý proces prodeje pod kontrolou, své klienty totiž vždy nejdříve seznámím s celým postupem a strategií a během celého prodeje je pak průběžně informuji, jak se vše vyvíjí.

Za mnoho let mé praxe jsem načerpal mnoho nejen obchodních zkušeností, prošlo mi rukama několik desítek nemovitostí, takže jsem schopen Vám poradit i při komplikovaných prodejích. Péči o prodej nemovitosti věnuji maximum, aby vše směřovalo k úspěšnému zakončení obchodu. Tím ale naše spolupráce končit nemusí, jsem vždy každému klientovi k dispozici i po skončení obchodu.

Chcete se na něco zeptat? Zavolejte mi nebo napište zprávu.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení