Nemovitost bez přístupové cesty je časovaná bomba
23. 04. 2022

Nemovitost bez přístupové cesty je časovaná bomba

Zjistili jste, že nemovitost, kterou se chystáte prodat, nemá právně zajištěnou/zlegalizovanou přístupovou cestu? Nebo hůř – takovou nemovitost jste koupili?

Každý pozemek nebo dům či jiná stavba musí mít zajištěný přístup. Z komunikace, která je v majetku dané obce. Anebo cesta vede přes pozemek, který vlastní někdo jiný než obec, pak je skutečně velmi důležité nebo spíše nezbytné, abyste si přístupovou cestu nechali právě ošetřit.

Nespoléhejte se na „dobré sousedské slovo“ a mějte to černé na bílém, protože co je psáno, to dáno!

Nemít vyřešenou přístupovou cestu ke své nemovitosti je právní vada a pokud jí nevyřešíte včas, může vás to stát nejen čas a nervy, ale také peníze.


Právo přístupu můžete řešit následujícími možnostmi:

  • Zřízení věcného břemene jízdy a chůze – to je asi nejběžnější způsob.
  • Uzavřete nájemní smlouvu, kde definujte podmínky pro užívání.
  • Můžete odkoupit spoluvlastnický podíl a stát se spoluvlastníkem parcely, přes kterou vede cesta k vašemu domu.
  • Odkupte část pozemku, kde vede cesta.
  • Soudní určení práva – tohle je až poslední způsob, pokud výše napsané způsoby neklapnou. Zde se připravte, že vás to bude stát nemalé peníze a mnoho času, ale výsledek je nejistý.

PS: Tohle téma je opravdu velmi obsáhlé, mohl bych o něm psát a mluvit hodiny a hodiny. A není to zdaleka tak jednoduché, jak to může vypadat.

Pokud se vás toto týká a potřebuje poradit, můžete se na mě obrátit. KONTAKTUJTE MĚ


Další článek: Skryté a jiné vady nemovitostí - na co si dát pozor při prodeji.

Jindřich Kuthan
Autor: Jindřich Kuthan

Vítám Vás na mých stránkách.

Jmenuji se Jindřich Kuthan a jsem realitní makléř.

„Poskytuji službu realitního zprostředkování, řeším lidem problém s časem a financemi a dávám svým klientům jistotu, že vše bude provedeno tak, jak má.“

V realitním oboru pracuji od roku 2008 a mohu říci, že se má práce stala i mým koníčkem, takže i ve volném čase studuji realitní trh, vývoj, novinky, nové strategie a v neposlední řadě i to, jak se pro vás stát tím nejlepším makléřem.

Prodat vaši nemovitost za co nejvyšší cenu k vaší plné spokojenosti je samozřejmostí, kterou očekává každý klient. Mojí přidanou hodnotou ale je, že se při prodeji své nemovitosti budete cítit bezpečně a budete dobře spát, veškeré starosti a zodpovědnost totiž necháte na mou hlavu.
A to je přece fajn, ne? 

Mým cílem je spokojený klient, který po skončení obchodu je natolik spokojen se svým výběrem makléře, že rád doporučí mé služby svým známým a přátelům.

Vždy dávám přednost otevřenému dialogu, kdy vyslechnu klientovy potřeby a přání a zároveň navrhuji individuální řešení. Zakládám si na osobním a férovém jednání, kdy podání ruky je pro mne stejně závazné jako bych podepsal smlouvu. Jsem opravdu velmi rád, že mohu jako důkaz mých kvalitních služeb, ukázat reference spokojených klientů.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Prodej nemovitosti pro vás nemusí být stres ani nejistota, bezstarostně vás celým prodejem provedu. Zároveň ale máte celý proces prodeje pod kontrolou, své klienty totiž vždy nejdříve seznámím s celým postupem a strategií a během celého prodeje je pak průběžně informuji, jak se vše vyvíjí.

Za mnoho let mé praxe jsem načerpal mnoho nejen obchodních zkušeností, prošlo mi rukama několik desítek nemovitostí, takže jsem schopen Vám poradit i při komplikovaných prodejích. Péči o prodej nemovitosti věnuji maximum, aby vše směřovalo k úspěšnému zakončení obchodu. Tím ale naše spolupráce končit nemusí, jsem vždy každému klientovi k dispozici i po skončení obchodu.

Chcete se na něco zeptat? Zavolejte mi nebo napište zprávu.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení